Yem Analiz Laboratuvarı

Analyzer yem analizlerinde uzmanlaşmış ekibi ile hayvancılık ve petshop sektörüne en üst düzeyde en güvenilir hizmeti sağlamaktadır. Yemin hayvan organizmasındaki görevlerinden hareketle çeşitli yem tanımlamaları yapılmıştır. Hayvanlara yedirildiğinde, hayvanın sağlığına zararlı etkisi olmayan, hayvanların yaşamlarını sürdürmelerini ve verim vermelerini sağlayan, hayvanların yararlanabileceği formlarda organik ve inorganik besin maddeleri içeren ve ağız yoluyla alınan tüm maddelere YEM denir.

Yem kalitesi üzerinde yemin fiziksel yapısı, kimyasal yapısı ve hijyenik kalitesi büyük önem taşımaktadır. Yemin bu kriterlere uygunsuzluğu sadece hayvan ve insan sağlığını olumsuz yönde etkilememekte aynı zamanda ekonomik anlamda trilyonlar değerinde yem kayıplarına neden olabilmektedir. Dolayısıyla yemlerde bulunan mikroorganizmalar ile bunların metabolik ürünleri olan toksinlerin saptanması, bu yemlerin GDO tarama testleriyle uygunluğunun kontrol edilmesi, kimyasal olarak besin değerlerinin belirlenmesi ve sonuç olarak hayvan ve insanlar üzerindeki etkilerinin ortaya konması ve hatta bunların kontrol yolları konusunun önemi yadsınamaz. Gıda güvenliğinin daha da önem kazanacağı yakın bir gelecekte bu konu daha da önem kazanacaktır.

Islak ve kuru yem analizleri için geliştirilmiş hızlı ve etkili çözümlerimiz yemlerin tahribatsız analiz edilebilmesini sağlamaktadır.


Yem Analiz Laboratuvarı Birimlerimiz

İncele


Kimyasal Analiz Birimi

Hayvanların yaşamlarını sürdürebilmeleri ve çeşitli ürünleri verebilmeleri için su…

İncele


Mikrobiyoloji Birimi

Su mikrobiyolojisi, genel olarak tatlı ve tuzlu sulardaki mikroorganizmaları ve bunların faaliyetlerini…

İncele


Moleküler Biyoloji Birimi

Son yıllarda önemli gelişmeler kaydeden moleküler biyoloji…

İletişim

Yenibosna Merkez Mahallesi, 29 Ekim Caddesi, No:35, Bahçelievler/İSTANBUL

+90 (212) 599 18 19

+90 (212) 599 18 13

info@analyzer.com.tr

Bizi Takip Edin

Bizi sosyal medya platformlarından da takip edebilirsiniz.